Ciemność i partnerzy

Ciemność i partnerzy - Sigitas Parulskis | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sigitas Parulskis
WYMIAR
10,15 MB
NAZWA PLIKU
Ciemność i partnerzy.pdf
ISBN
6855551542474

OPIS

Litwa, rok 1941. Vincentas, wrażliwy fotograf, zawiera faustowski pakt z oficerem SS. W zamian za życie swoje i swojej żydowskiej ukochanej dołącza do nazistowskiego szwadronu śmierci, aby fotografować masowe egzekucje Żydów. Niemiec stawia jeden warunek – fotograf ma odnaleźć piękno w tym, co fotografuje.W swojej prowokującej powieści Sigitas Parulskis przybliża jeden z najkrwawszych okresów w dziejach Litwy, gdy zamordowano 94 procent jej żydowskich mieszkańców. Swoim bohaterom każe skonfrontować się ze strachem i na nowo ustanowić granice moralności, a z szokującego zestawienia piękna fotografii z nieludzką brutalnością wyłania się obraz nieoczywistej i nieznanej historii. Historii, która zdążyła już podzielić litewskich czytelników.

Sigitas Parulskis mierzy się tu bowiem z jedną z najbardziej mrocznych kart historii swego kraju. Czasy II wojny światowej to dla Litwinów stopniowe tracenie tak młodej przecież państwowości. 📚 Poznaj "Ciemność i partnerzy" autorstwa Sigitas Parulskis.

Czasy II wojny światowej to dla Litwinów stopniowe tracenie tak młodej przecież państwowości. 📚 Poznaj "Ciemność i partnerzy" autorstwa Sigitas Parulskis. Przeczytaj opis książki "Ciemność i partnerzy" a także poznaj jej ocenę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI