Pogo głosek

Pogo głosek - Robert Rybicki | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Rybicki
WYMIAR
6,54 MB
NAZWA PLIKU
Pogo głosek.pdf
ISBN
9909927893367

OPIS

Po co Rybicki w swojej siódmej książce poetyckiej wprawia głoski w ruch pogo? Nie tylko po to, żeby dowieść, że pogłoski o śmierci awangardy i surrealizmu są przesadzone (choć w tym celu również), nie dla wirtuozerskiego popisu (mimo że jak nikt inny potrafi zwichnąć wyobraźnię i rozłożyć na łopatki składnię), ale dlatego, by po raz kolejny filozoficznie i etycznie zapytać: „na jakim etapie przezwajania jaźni jesteś?”. Wiersze rozbuchane odważnymi skojarzeniami, w każdej głosce anarchistyczne, odrzucające tradycję „jubilerstwa poetyckiego”, są zarazem zwykłym ludzkim błaganiem o to, byśmy nie zginęli „w ostrzale informacyjnym”, rozgrywani „za pomocą poczucia winy”. „Błagam was niech ktoś zrobi ROZMAWIALNIĘ” – pisze Rybicki i sam ugaszcza nas w takich rozmawialniach: swoich wierszach.

Czytanie z książki Pogo głosek z udziałem Roberta Rybickiego w ramach festiwalu Stacja Literatura 25. Realizacja: Piechnik Production .

sezonu w oficynie z Kołobrzegu i Stronia Śląskiego. Po co Rybicki w swojej siódmej książce poetyckiej wprawia głoski w ruch pogo? Nie tylko po to, żeby dowieść, że pogłoski o śmierci awangardy i surrealizmu są przesadzon Kup teraz na Allegro.pl za 25,38 zł - POGO GŁOSEK, ROBERT RYBICKI z miasta Wola Kopcowa. Stan: nowy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI