Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności

Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności - Bernd Thaller | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bernd Thaller
WYMIAR
10,29 MB
NAZWA PLIKU
Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności.pdf
ISBN
1928349522945

OPIS

Liczby otaczają nas, są wszędzie, stanowią ważny element naszej rzeczywistości. Każdego dnia posługujemy się nimi, nie możemy się bez nich obejść. Dla wielu ludzi są również przedmiotem fascynacji, tajemniczym światem pełnym pięknych idei.W tej książce znajdziesz wszystko, co chcesz wiedzieć o liczbach. Wędrując z autorami po rozległych obszarach ludzkiej wiedzy, poznasz je z różnych stron, a dwaj doświadczeni matematycy udzielą odpowiedzi na każde pytanie w sposób zrozumiały nawet dla tych, którzy nie darzą królowej nauk gorącym uczuciem.Niezależnie od tego, czy matematyka jest dla ciebie fascynująca czy trudna, ta podróż wzbogaci cię i zmieni. Już nigdy nie będziesz patrzeć na liczby tak jak przedtem.Alfred S. Posamentier jest dziekanem School of Education i profesorem w Mercy College w Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork. Wcześniej przez czterdzieści lat zajmował takie samo stanowisko w City College of New York. Jest autorem ponad pięćdziesięciu książek poświęconych matematyce i popularyzacji matematyki, między innymi "Pi. Biografia najbardziej tajemniczej liczby na świecie", "Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury i potęga matematyki", "Ciekawostki matematyczne. Skarbnica zadziwiających rozrywek" oraz "Matematyka, jakiej nie znacie. Ciekawostki i perełki, o których nie uczą w szkole".Bernd Thaller jest profesorem matematyki stosowanej w Instytucie Matematyki i Obliczeń Naukowych na Uniwersytecie w Grazu. Jest autorem i współautorem czterech książek poświęconych matematyce.

Ich dzieje,rodzaje,własności Bernd Thaller Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Data wydania: 2020-01-23 Kategoria: Popularnonaukowe ISBN: 9788381692243 Liczba stron: 392 Tytuł oryginału: Numbers Their Tales, Types, and Treasures . Ocena: 0 (0 głosów) 0.00 0 ... Ich dzieje, rodzaje, własności.

Data zakończenia 2020-10-07 - cena 31,71 zł 📚 Poznaj "Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności" autorstwa Alfred S.

POWIĄZANE KSIĄŻKI