Wtedy w Loszoncu

Wtedy w Loszoncu - Peter Balko | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Balko
WYMIAR
3,2 MB
NAZWA PLIKU
Wtedy w Loszoncu.pdf
ISBN
8212910802621

OPIS

„Wtedy w Loszoncu” to historia przyjaźni dwóch chłopców, Słowaka Lewiatana i Węgra Kapii, i jednocześnie kronika życia małego miasteczka na pograniczu węgiersko-słowackim, opowiedziana z perspektywy dziecka, obserwującego świat nieuzbrojonym w cynizm okiem.Lewiatan to spokojny grubasek, szkolny prymus, który zawsze trzyma się ustalonych reguł. Kapia jest jego przeciwieństwem – to zafascynowany przemocą naczelny łobuz-terrorysta miejscowej podstawówki. Przygody dwójki przyjaciół, pozornie banalne i prześmiewcze, są pretekstem do opowiedzenia o kwestiach fundamentalnych dla młodego człowieka – o dojrzewaniu, sile przyjaźni, kształtowaniu się osobowości, własnej tożsamości. Wydarzenia historyczne mieszają się z rodzinnymi historiami, rzeczywistość płynnie przechodzi w absurd, banalność łączy się z metafizyką. Jak w prawdziwym życiu.

Kupuj leganie, nie chomikuj. Wtedy w Loszoncu to powieść, która ma w sobie wszystko - humor, tragizm, smutek, akcję, historię i szok. Powieść przyprawiona jest sporą dawką dziecięcej fantazji i odrobiną realizmu magicznego, a mimo to przebijają w niej dorosłe oceny otaczającego świata.

9 stycznia 2020 ktrya Literatura zagraniczna współczesna. Miesiąc siedzę nad tym tekstem, próbując słowami oddać esencję tej książki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI