Czaszka z Katynia

Czaszka z Katynia - Elisabeth Jessen | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elisabeth Jessen
WYMIAR
6,63 MB
NAZWA PLIKU
Czaszka z Katynia.pdf
ISBN
5437739395810

OPIS

Reportaż duńskiej pisarki i reżyserki filmów dokumentalnych, m.in. znanego w Polsce filmu Czaszka z Katynia. To iście detektywistyczna i trzymająca w napięciu opowieść o przypadkowym odkryciu przez autorkę w kopenhaskim Instytucie Medycyny Sądowej czaszki polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, o pełnym nieporozumień poszukiwaniu jego rodziny, a także o losach duńskiego lekarza uwikłanego przez Niemców w sprawę katyńską. Wątki polskie przeplatają się w tym fascynującym reportażu z wątkami duńskimi i z opowieścią o wieloletnim zakłamywaniu przez świat prawdy o mordzie katyńskim.Autorka przekładu jest laureatką Nagrody Literackiej GDYNIA 2019.

To historia, która ma dwa podłoża. Głównym jest rozgrywka polityczna między ... Reportaż duńskiej pisarki i reżyserki filmów dokumentalnych, m.in.

Reportaż duńskiej pisarki i reżyserki filmów dokumentalnych, m.in. znanego w Polsce filmu Czaszka z Katynia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI