Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii

Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii - Shaun Usher | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Shaun Usher
WYMIAR
10,58 MB
NAZWA PLIKU
Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii.pdf
ISBN
4450261509631

OPIS

Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych, wzruszających przemów – tych sprzed kilku wieków i tych współczesnych. Przemów wygłoszonych i niewygłoszonych. Pełnych siły i determinacji, ale także bólu, rozpaczy i niezgody.~ przemowa Nicka Cave’a w Royal Festival Hall o pisaniu piosenki miłosnej,~ przemowa Malali Yousafzai do Zgromadzenia Młodzieży w siedzibie ONZ, zawierająca słowa: „Umarły słabość, strach i beznadzieja. Narodziły się siła, moc i odwaga”,~ homilia świętego Jana Pawła II w czasie pierwszej podróży apostolskiej do Polski w 1979 roku,~ przemowa Ryana White’a, chłopca chorego na AIDS, dyskryminowanego i odrzuconego przez kolegów, koleżanki, nauczycieli i mieszkańców swojego miasteczka,~ przemowa rannego Theodore’a Roosevelta chwilę po postrzale,~ wystąpienie Tildy Swinton na gali z okazji wystawy poświęconej Davidowi Bowiemu,~ przemowa Jerzego Owsiaka po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza,~ mało znane przemówienie Alberta Einsteina na nowojorskiej wystawie w 1940 roku, chwalącego ideę Muru Sławy……a oprócz tego mowy królowej Elżbiety I, Sokratesa, Pabla Picassa, Meghan Markle, Virginii Woolf, Victora Hugo, Richarda Nixona i wielu, wielu innych wspaniałych ludzi: pisarzy, poetów, polityków, działaczy, muzyków i naukowców.Przemowy niezapomniane to świadectwo walki o najważniejsze wartości: prawa człowieka, dostęp do edukacji, pokój i równość, a także dowód na to, że słowa mają wielką moc.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii". Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych, wzruszających przemów - tych sprzed kilku wieków i tych współczesnych.

Pełnych siły i determinacji, ale także bólu, rozpaczy ... Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii przekład: Adam Kożuchowski, Jerzyna Słomczyńska przemowy-niezapomniane-slowa-ktore-zmienily-bieg-historii Używamy plików cookies m.in.

POWIĄZANE KSIĄŻKI