Po drugiej stronie jeziora

Po drugiej stronie jeziora - Jaan Kaplinski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jaan Kaplinski
WYMIAR
4,70 MB
NAZWA PLIKU
Po drugiej stronie jeziora.pdf
ISBN
1658328493650

OPIS

Poezja Jaana Kaplinskiego nie jest jeszcze dobrze znana polskiemuczytelnikowi, ale ponieważ od lat należy on do ścisłego gronapotencjalnych laureatów literackiej Nagrody Nobla, jego nazwisko niejest całkiem obce miłośnikom poezji. Z poezją Jaana Kaplinskiegoczytelnicy mogli się zapoznać w antologii poezji estońskiej „Pieśń oniechybnym spotkaniu ze szczęściem”, wydanej w roku 1988. Jeśli jednakporównamy wiersze z tej antologii z wierszami z tomiku „Po drugiejstronie jeziora”, to od razu dostrzeżemy, jak z upływem lat w jegotwórczości postępuje kondensacja myśli i obrazów. W wierszach, któreznalazły się w niniejszym wydaniu, przyroda, miłość i przemijanieprzedstawione są niezwykle oszczędnymi, wręcz ascetycznymi środkamijęzykowymi. W maksymalnie krótkiej formie poezja ta nawiązuje dojapońskich haiku. Poeta potrafi z przyziemnych i prostych spraw oraz zobserwacji codziennego życia i przyrody stworzyć własny,niepowtarzalny świat poetycki. Estoński poeta stworzył wysublimowanepoetyckie arcydzieło filozoficznego przemyślenia, życiowej refleksji,wieloletniego doświadczenia w maksymalnie skondensowanej formiepoetyckiej. Ujarzmił słowa w lakoniczną formę i zestawił je tak, bywyrażały jak najwięcej o naszym świecie i o nas samych.?

Tego samego wieczoru jej świat wywraca się do góry nogami, a mówiąc ... Szczegóły: Po drugiej stronie jeziora. Tom 2 - Agnieszka Karecka.

Postaram się w tej recenzji naświetlić trochę sytuację, bo uważam ją bardzo udany debiut, który wciąga w wir przygody pośród nieznanych ... Po drugiej stronie jeziora - Al di là del lago 2009 lektor plgatunek:dramatprodukcja:Włochypremiera:22 kwietnia 2009 (świat) Biznesmen i weterynarz Luca (Stefano Reali) wiedzie dostatnie życie w Stanach Zjednoczonych. Tragiczna śmierć bliskiego przyjaciela zmusza go do przyjazdu do małej, rodzinnej miejscowości we Włoszech. Powieść „Po drugiej stronie jeziora" powstała w 2019r a autorką jest Agnieszka Karecka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI