Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Czterej pancerni i pies

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Czterej pancerni i pies - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,46 MB
NAZWA PLIKU
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Czterej pancerni i pies.pdf
ISBN
9891202190049

OPIS

Czterej pancerni i pies to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów polskiej popkultury. Powieść Janusza Przymanowskiego doczekała się znakomitej adaptacji serialowej (z plejadą gwiazd: Januszem Gajosem w roli Janka Kosa, Franciszkiem Pieczką w roli Gustlika Jelenia, Romanem Wilhelmim w roli Olgierda Jarosza oraz Włodzimierzem Pressem w roli Grigorija Saakaszwilego), a także trzech adaptacji komiksowych. I właśnie jedna z nich ukazuje się w serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego.Autorem oprawy graficznej jest jeden z najlepszych polskich rysowników komiksowych ? Jerzy Wróblewski. Jego charakterystyczna realistyczna kreska jest znana z serii Kapitan Żbik, a także takich komiksów, jak Hernan Cortes i podbój Meksyku, Czarna róża, Figurki z Tilos czy Skradziony skarb. Jest także autorem postaci szeryfa Binio Billa, którego przygody ukazywały się w "Świecie Młodych".

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego (tom -) Kategoria: komiksy Data wydania: 2017-12-29 Liczba stron: 96 Język: polski ISBN: 9788365803214 ... tytuł. Z archiwum Jerzego Wróblewskiego: Czterej pancerni i pies.

Tom 12 - opis produktu: Prezentowany w tym albumie komiks Czterej pancerni i pies pierwotnie był drukowany w latach 1968-69 na łamach gazety "Dziennik Wieczorny" - w postaci rysunków i osobnego tekstu powieści. Na potrzeby wydania albumowego dokonano modyfikacji do wersji z dymkami - podobnie jak we wszystkich wcześniejszych ... Gwoli ścisłości, podobnie jak przy okazji prezentowanego w ramach „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego" m.in.

POWIĄZANE KSIĄŻKI