Wyspa diabła

Wyspa diabła - Einar Karason | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Einar Karason
WYMIAR
8,35 MB
NAZWA PLIKU
Wyspa diabła.pdf
ISBN
4159302419265

OPIS

ata 50. XX wieku. Thulecamp w Reykjaviku ? tutaj dzieci zbyt szybko dorastają, rzeczy się zdobywa, a pracę traktuje dorywczo. Na czele wielopokoleniowej rodziny Thomassonów stoi silna i zdeterminowana wróżka Karolina. Jej córka Gogo wychodzi za mąż za żołnierza z USA, co zapoczątkuje w życiu całej rodziny islandzką wersję „amerykańskiego snu”.Wyspa diabła to w Islandii powieść kultowa. Kupił ją co ósmy mieszkaniec tego kraju.O autorze:Einar Kárason ? urodził się 24 listopada 1955 w Reykjaviku. Jeden z najpopularniejszych islandzkich autorów i scenarzystów swojego pokolenia. aureat wielu nagród literackich, członek Stowarzyszenia Pisarzy Islandzkich. Autor kilkudziesięciu powieści, nowel i wierszy. Pierwszą powieść ?etta eru asnar Gu?jón wydał w 1981 r. Dwa lata później ukazał się pierwszy tom trylogii Wyspa diabła, która przyniosła mu popularność i doczekała się adaptacji filmowej i teatralnej oraz licznych przekładów. W 1993 roku wydał pierwszą książkę dla dzieci. Mieszka w Reykjaviku. Jest żonaty, ma cztery córki.

Ma krępe, umięśnione ciało, czarne ... Wyspa skazańców (2010) Kongen av Bastøy - Zbuntowany siedemnastolatek trafia do odizolowanego na wyspie poprawczaka. Ośrodek jest rządzony przez sadystycznych opiekunów. Wyspa diabła - Einar Karason - opis książki: Lata 50.

XX wieku. Thulecamp w Reykjaviku - dzielnica baraków, zamieszkiwana przez łobuzów, pijaków i biedotę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI