Teleepistemologia. Analiza rozszerzonych systemów poznawczych

Teleepistemologia. Analiza rozszerzonych systemów poznawczych - Tomasz Walczyk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Walczyk
WYMIAR
5,21 MB
NAZWA PLIKU
Teleepistemologia. Analiza rozszerzonych systemów poznawczych.pdf
ISBN
4915536620192

OPIS

Książka traktuje o teleepistemologii – nowej dyscyplinie teorii poznania, podejmującej problematykę zapośredniczonego i rozszerzonego poznania. Postęp w projektowaniu i użytkowaniu komponentów pośredniczących w procesach kognitywnych rodzi wiele nierozpatrywanych dotąd kwestii filozoficznych. Monografia stanowi próbę syntezy dotychczasowych badań w obrębie teleepistemologii, z założeniami rozszerzonego i ucieleśnionego poznania. Unifikacja rozproszonych kierunków badawczych ma szansę przyczynić się do wyeksponowania problematyki artefaktów poznawczych i ich wielowymiarowego wpływu na człowieka. To, czy teleepistemologia stanie się ważnym ogniwem w badaniach nad złożonymi zależnościami współczesności i pokieruje machiną eksploracji zmiennych warunków nowego, elektronicznego świata, zależy od solidności zbudowanych przez nią podstaw. Ugruntowane badania teleepistemologiczne mogą wspomóc rzetelne badania nad biotechnologicznymi uwarunkowaniami relacji człowieka z otoczeniem.

Wypróbuj 7 dni za darmo lub kup teraz do -50%! Książka Teleepistemologia Analiza rozszerzonych systemów poznawczych, pochodzi z wydawnictwa Universitas. Autorem książki jest Tomasz Walczyk.

Facebook. oferty; cechy; opis; Teleepistemologia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI