Niedźwiodek Puch. Kubuś Puchatek po śląsku

Niedźwiodek Puch. Kubuś Puchatek po śląsku - Alan Alexander Milne | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alan Alexander Milne
WYMIAR
11,76 MB
NAZWA PLIKU
Niedźwiodek Puch. Kubuś Puchatek po śląsku.pdf
ISBN
2399887517877

OPIS

„Niedźwiodek Puch” to śląska edycja „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a, arcydzieła literatury światowej. Ukochany miś świata rozprawia po śląsku z gronem swoich przyjaciół z podziwu godną biegłością i swadą, skutkiem czego jego maksymy stają się jeszcze bardziej przemyślane i wyraziste. To niewątpliwa zasługa Grzegorza Kulika, wybitnego popularyzatora śląskiej mowy, autora przekładu na śląski „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery’ego.Integralną częścią książki są oryginalne ilustracje Ernesta Sheparda. Wydanie uzupełnia słowniczek wyrazów śląskich i audiobook w wykonaniu popularnego śląskiego aktora Mirosława Neinerta.

A. Milne'a, więc warto na nią zwrócić uwagę, aby lepiej poznać kształt utworu, jaki stworzył Autor. „Kubuś Puchatek" Przypomnijmy, że pierwszym przetłumaczonym przez Kulika tekstem kultury była „Godniŏ Pieśń", a więc przekład „Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.

Milne'a, arcydzieła literatury światowej. Ukochany miś świata rozprawia po śląsku z gronem swoich przyjaciół z podziwu godną biegłością i swadą, skutkiem czego jego maksymy stają się jeszcze ... „Niedźwiodek Puch" to śląska edycja „Kubusia Puchatka" A.A.

POWIĄZANE KSIĄŻKI