Gustav Klimt

Gustav Klimt - Constanza Nieto Yusta | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Constanza Nieto Yusta
WYMIAR
7,23 MB
NAZWA PLIKU
Gustav Klimt.pdf
ISBN
3546884366482

OPIS

Gustav Klimt (1862-1918), austriacki malarz i grafik, symbolista, współzałożyciel Secesji Wiedeńskiej, nigdy nie lubił mówić o sobie, zawsze odsyłał ciekawskich do swoich dzieł: „Ten, kto chce się czegoś o mnie dowiedzieć (…) powinien uważnie przyjrzeć się moim obrazom, i na tej podstawie próbować się zorientować, kim jestem i czego chcę”.Jego przepełnione złotymi ornamentami obrazy, nasycone erotyką i eksponujące wszelkie przejawy kobiecości, zarówno w jej rozkwicie, jak i po utracie urody, w połączeniu z fascynacją życiem i śmiercią doprowadziły do kulminacji, którą stał się Pocałunek – sztandarowe dzieło europejskiej secesji.

Mistrzem młodego studenta był Hans Makart. Klimt był zwolennikiem klasycznego malarstwa, W 1880 roku razem ... dekoracyjny kubek z serii Gustav Klimt Pocałunek, kolekcja firmy Carmani.

Także w 1907 roku Gustav Klimt pracuje jak zwykle, w swoim atelier, od wczesnego ranka, bez przerw, aż do wieczora. Wkrótce niezliczone szkice pokrywają podłogę pracowni.

POWIĄZANE KSIĄŻKI