Krysia. Mała książka wielkich spraw

Krysia. Mała książka wielkich spraw - Michalina Grzesiak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michalina Grzesiak
WYMIAR
10,97 MB
NAZWA PLIKU
Krysia. Mała książka wielkich spraw.pdf
ISBN
1143918682081

OPIS

Michalina Grzesiak, autorka bestsellerowej książki na podstawie bloga "Krystyno, nie denerwuj matki" powraca z nową książką!To nie jest przewodnik, który poprowadzi was przez gąszcz rodzicielskich wyzwań. Z tej książki niczego się nie nauczycie. Nie znajdziecie tu żadnego tutorialu, który odwiedzie was od popełniania błędów. No serio, to nie tu. Tu notorycznie coś się paprze.Ta książka pokazuje świat oczami dziecka, a widzenie i rozumienie u pięciolatki to jakby wyższy stopień wtajemniczenia. To jest sztuka. Tak nie oceniać, nie kategoryzować i nie nienawidzić.Jest w nas, dorosłych, poczucie, że mamy niekontrolowaną władzę nad młodszymi. Przeświadczenie, że wolno nam przelewać w ich głowy dokonania i porażki, wiary i niewierności, chęci i niechęci, lubienia i nielubienia.Niepopsuty człowiek, kiedy tylko dopuścisz go do głosu, opowie ci o pomaganiu nieznajomemu na dziale z lizakami i tęsknocie za „umarniętą” mamą, chociaż mama jeszcze nigdzie się nie wybiera. Przekona świat, że chłopcy mogą malować paznokcie na czerwono i zakładać sukienki z tiulem. Wskaże też palcem najsubtelniejsze sposoby wyznawania miłości każdemu, kto tylko zechce go posłuchać.Posłuchajcie Krysi.„Szczęśliwe dzieci, które mogą być Krysiami i szczęśliwi dorośli, którzy z Krysi nie wyrośli. To wielka sztuka - zachować w sobie trochę dziecka. Nie myśleć kolorami skóry, konwenansami, opiniami innych, nie patrzeć na płeć. Wiedzieć, chociaż przez chwilę, co jest w życiu ważne. Znów zedrzeć buty, farbować włosy bibułą, gadać z mamą o przedszkolnych dramatach, a potem zasypiać w samochodowym foteliku.Ta książka uczy słuchać uważniej, myśleć prościej, dostrzegać więcej. Ta książka budzi w czytelniku dziecko, które zasnęło znudzone dorosłością.”Anna Ciarkowska

I co prawda do mnie doszło to dość szybko tak zapewne do niektórych dochodzi prawda trochę później. Nie ma ludzi idealnych i tym samym nie da się być idealną mamą. Identyfikator produktu 932864: Tytuł Krysia.

Mała książka wielkich spraw" ️ Książka ta, jak sama autorka opisuje, nie jest przewodnikiem rodzicielskim. Jest to zaproszenie, aby wysłuchać dziecka i spróbować spojrzeć na świat z jego perspektywy - jeszcze nieznudzonej szarą rzeczywistością, wolnej od wszelkich uprzedzeń i osądów. Ta książka uczy słuchać uważniej, myśleć prościej, dostrzegać więcej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI