Chłopiec znikąd

Chłopiec znikąd - Katherine Marsh | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katherine Marsh
WYMIAR
11,53 MB
NAZWA PLIKU
Chłopiec znikąd.pdf
ISBN
6358547278344

OPIS

Inspirowana współczesną historią poruszająca powieść o odwadze, poświęceniu i przyjaźni między syryjskim uchodźcą i amerykańskim nastolatkiem Ojciec Ahmeda zaginął, gdy płynęli nocą łodzią przemytników, starając się dotrzeć do wybrzeży Grecji. Wcześniej, w czasie bombardowania, stracił mamę, siostry i resztę rodziny. Gdy jakimś cudem w końcu dociera do Belgii, okazuje się, że czeka go życie w przepełnionym ośrodku lub deportacja. Postanawia ukryć się, a potem uciec o Anglii.Trzynastoletni Max Howard przeprowadził się z rodziną do Brukseli. Mimo nieznajomości języka rodzice zapisali go do francuskiej szkoły, w której ma same kłopoty. Nie znajduje zrozumienia ani u rodziców, ani u starszej siostry. Jest źle na wszystkich frontach. Sytuacja zmienia się, gdy pewnego dnia schodzi do piwnicy i odkrywa ukrywającego się młodego syryjskiego uchodźcę… Postanawia mu pomóc, zainspirowany historią o belgijskim bohaterze ruchu oporu z czasów II wojny światowej.Niestety wraz z rodzącą się przyjaźnią rośnie zagrożenie ? w Paryżu i Brukseli doszło do ataków terrorystycznych, policja i wojsko urządzają blokady, a nastroje antyimigracyjne rosną. Chłopcy wymyślają szalony plan, by uratować Ahmeda, ale utrzymanie tajemnicy okazuje się bardzo trudne…Chłopiec znikąd z wrażliwością i umiarem, podejmuje temat odwagi i zaufania w świecie, w którym zaczynają dominować stereotypy i strach przed nieznanym. Nawiązuje do historii Europy i może być przyczynkiem do podjęcia w domu czy w szkole dyskursu dotyczącego kryzysu imigracyjnego i narastającej islamofobii.Najlepsza książka dla dzieci 2018 wg. „Washington Post” i jedna z 10 najlepszych powieści dla nastolatków 2018 wg. „New York Times“.Kupując tę książkę wspierasz działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz syryjskich uchodźców.

Nawiązuje do historii Europy i może być przyczynkiem do podjęcia w domu czy w szkole dyskursu dotyczącego kryzysu imigracyjnego i narastającej islamofobii. "Chłopiec znikąd" to inspirowana współczesną historią opowieść o wielkiej odwadze, prawdziwej przyjaźni, niesamowitym poświęceniu i walce ze strachem. Historia Ahmeda jest symbolem setek tysięcy uchodźców, którzy uciekli przed tragedią i okrucieństwem wojny, tracąc po drodze wszystko, nawet krewnych, rodzeństwo, rodziców. „Chłopiec znikąd" pokazuje, że stereotypy i uprzedzenia to nieodłączny element dorosłości, a dzieci nie mają z tym żadnego problemu.

Przejdź do sklepu. autor: Katherine Marsh. Film przedstawia nigdy wcześniej nieopowiadaną historię dzieciństwa Lennona.

POWIĄZANE KSIĄŻKI