Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela

Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela - Wayne L. Winston | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wayne L. Winston
WYMIAR
10,35 MB
NAZWA PLIKU
Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela.pdf
ISBN
1143146346872

OPIS

Specjaliści w dziedzinie marketingu coraz częściej sięgają po wyrafinowane metody analizy. Obecnie firmy są zalewane ogromną ilością danych - skorzystanie z płynącej z nich wiedzy jest znakomitą szansą na poprawę kondycji przedsiębiorstwa. W tym celu trzeba dane zebrać, przetworzyć i poddać analizie. Potrzebne więc są narzędzia, najlepiej proste w użytkowaniu i powszechnie znane. Takim właśnie narzędziem jest arkusz kalkulacyjny MS Excel - potężna i wszechstronna aplikacja, dzięki której nawet bez specjalistycznej wiedzy można wykonać profesjonalną analizę marketingową i zdobyć mnóstwo przydatnych informacji.Ta książka powstała na bazie autorskiego kursu analizy marketingowej dla słuchaczy studiów MBA. Pokazuje, jak wykorzystywać Excela do modelowania danych i pozyskiwania wiedzy niezbędnej do kreowania skutecznego marketingu w firmie. Niemal wszystkie pojęcia wyjaśniono na przykładach, a sposób wykonania ćwiczeń pokazano krok po kroku. Do książki dołączono pliki z danymi i rozwiązaniami zadań. Dowiesz się, jak przetwarzać dane za pomocą wykresów, wyznaczać krzywe popytu, prowadzić analizę skupień w segmentach rynku oraz tworzyć indywidualne modele danych i prognozować wpływ akcji marketingowych na wzrost sprzedaży. Oznacza to, że aby zdobyć umiejętności analizy marketingowej, potrzebujesz tylko tego podręcznika i Excela!W tej książce między innymi:analiza danych marketingowychopracowywanie strategii najbardziej zyskownych wycenwykorzystywanie narzędzi prognostycznychanaliza łączona i analiza wyborów dyskretnychpomiar skuteczności wydatków na reklamęanaliza danych z mediów społecznościowychWyrafinowane analizy biznesowe? Potrzebujesz tylko Excela!

PRO TIP 2: Analiza danych rozpoczyna się w chwili założenia projektu, dlatego chcąc zbadać wyniki kampanii warto skonfigurować swój projekt przed rozpoczęciem kampanii. 20% taniej na książki z serii Poradniki ! Codziennie inna książka. Jesteś tutaj: Start Nowości informatyki Analiza marketingowa.

W tym celu trzeba dane zebrać, przetworzyć i poddać analizie. Potrzebne więc są narzędzia, najlepiej proste w użytkowaniu i powszechnie... Analiza marketingowa Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela Helion Identyfikator produktu 936188: Tytuł ANALIZA MARKETINGOWA PRAKTYCZNE TECHNIKI Z WYKORZYSTANIEM ANALIZY DANYCH I NARZĘDZI EXCELA Specjaliści w dziedzinie marketingu coraz częściej sięgają po wyrafinowane metody analizy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI