W Warszawie. Odkrywanie miasta

W Warszawie. Odkrywanie miasta - Mirosław Sznajder | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mirosław Sznajder
WYMIAR
8,86 MB
NAZWA PLIKU
W Warszawie. Odkrywanie miasta.pdf
ISBN
2225100671533

OPIS

Mirosław Sznajder powraca do Warszawy z lat 60. i 70. Przeszłość nieodległa, zaledwie pięćdziesiąt lat temu. Prowadzi szlakiem swoich wędrówek z peryferyjnej dzielnicy do lepszego świata w Śródmieściu. Każdy niemal krok, miejsce, każda ulica, zostają ukazane nie w ich pospolitym kształcie topograficznym, o nie! Wszystko tu jest przesycone tym, co autor – i jego koledzy – doświadczyli wtedy. Odkrywa na nowo ówczesną Warszawę, odkrywa na nowo swoich przyjaciół z grupy poetyckiej. Wtedy wydawało się wszystko oczywiste i – podobnie zresztą jak dziś – zwyczajne i banalne, że nie warte zapisania na bieżąco. A jednak – po latach – to, co szare staje się złote. Bezcenne. Więcej: coraz bardziej niezwykłe, wręcz tajemnicze.Książka bogato ilustrowana zdjęciami przedstawiającymi Warszawę sprzed pięćdziesięciu lat, ze zbiorów autora, wydawcy, a także z Narodowego Archiwum Cyfrowego.Mirosław Sznajder (ur. 1946) Lata młodości burzliwe. Bez namysłu zabierał się do rozmaitych przedsięwzięć, działań i zawodów. Nie dziw, że zaznał w swoim życiu sporo radości, ale i goryczy. Na rodzimej Ochocie należał do podwórkowej grupy literackiej "Kalmar". W roku 1967, wraz z przyjacielem, powołali do życia poetycką grupę "Stajnia". Potem przyszły studia polonistyczne, publikacje, w tym wiersze, opowiadania (Almanach Iskier) i recenzje w "Nowych Książkach". Autor m.in. Przez Grójecką (Spectrum Press, 2009), Nowelki zbójeckie (E-bookowo, 2010), W Warszawie na Ochocie (Spectrum Press, 2012), Jabłka, nóż i bat (VEDA, 2013), współautor albumów: Powojenna Ochota (VEDA, 2012), Była taka ulica. Marszałkowska na starych pocztówkach (VEDA, 2013).

Stare Miasto Warszawy. Starówka Warszawy, niemal całkowicie zniszczona w 1944 roku, powstała „z gruzów" w ciągu zaledwie 5 lat.

Odkrywanie miasta - Mirosław Sznajder powraca do Warszawy z lat 60. i 70.

POWIĄZANE KSIĄŻKI