W piekle wojny na trzech kontynentach

W piekle wojny na trzech kontynentach - Wacław Jałowik | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wacław Jałowik
WYMIAR
9,51 MB
NAZWA PLIKU
W piekle wojny na trzech kontynentach.pdf
ISBN
8534304249100

OPIS

Ukazało się wiele publikacji monograficznych czy też wspomnieniowych dotyczących zmagań polskich żołnierzy na frontach drugiej wojny światowej. Praktycznie jednym tchem można wymienić nazwy najsłynniejszych polskich oddziałów biorących udział w walce u boku aliantów. Niewielu jednak wymieniłoby Armię Polską na wschodzie czy też istniejącą w jej strukturach 7 Dywizję Piechoty. Polskich żołnierzy walczących na Wschodzie podzielono na tych z armii Berlinga oraz tych z 2 Korpusu Polskiego pod wodzą gen. Władysława Andersa, o reszcie właściwie zapomniano. Tym samym niniejsza publikacja, którą mam przyjemność oddać w ręce Czytelników, znacząco uzupełnia ten brak. Wspomnienia por Wacława Jałowika są tym wartościowsze, że są to wspomnienia oficera, który po przeżyciu katorżniczej pracy w sowieckich gułagach rozpoczął służbę między innymi w 7 Dywizji Piechoty formowanej w ramach Armii Polskiej na Wschodzie. Do tej pory ta dywizja nie doczekała się swojego opracowania monograficznego.

Autorem książki jest Wacław Jałowik. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, pamiętniki, wspomnienia, historia.

CB Książki - Nauki społeczne - Historia - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl W piekle wojny na trzech kontynentach. Wspomnienia oficera 7 Dywizji Piechoty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI