Ksiądz Jankowski. Na przekór kłamstwom...(homilie, wywiady, polemiki)

Ksiądz Jankowski. Na przekór kłamstwom...(homilie, wywiady, polemiki) - Jerzy Robert Nowak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Robert Nowak
WYMIAR
7,3 MB
NAZWA PLIKU
Ksiądz Jankowski. Na przekór kłamstwom...(homilie, wywiady, polemiki).pdf
ISBN
2097236726643

OPIS

Było kilka bardzo znaczących i różnorodnych powodów, dla których zdecydowałem się na przygotowanie tej książki o księdzu prałacie Henryku Jankowskim. Książki mającej ukazać dotychczasowe etapy tej tak barwnej drogi niezwykle dynamicznego duchownego i obywatela, bez reszty zakochanego w polskości. Ksiądz prałat Jankowski jest dziś największym symbolem „nie-poprawności politycznej" w kraju, gdzie ciągle rządzą nowy konformizm i nowa cenzura, czyli „poprawność polityczna". A ksiądz Jankowski był „nie­poprawnym politycznie" przed 1989 rokiem i jest nadal „niepoprawny poli­tycznie" po 1989 roku. Mówi i pisze wyłącznie to, czego chce i w co wierzy, a nie to, co pasowałoby różnym możnym tego świata. I mówi to w języku ostrym i jednoznacznym, „tak - tak, nie - nie", bez ogródek i komunałów. Za swą „niepoprawność polityczną" ks. prałat z bazyliki Św. Brygidy zapłacił bardzo wysoką cenę. Maksymalnie przemilcza się rolę, jaką odegrał on w bojach lat 80. przeciw komunistycznej władzy. Czasach, gdy kościół Św. Brygidy był jednym wielkim symbolem solidarnościowego buntu, a zarazem faktyczną ambasadą podziemnej „Solidarności".

lecz także w samo centrum polemik chrześcijańsko-judaistycznych. Cena: 39,00 z ... Biografie, wspomnienia używane taniej - Allegro.pl - Najwięcej ofert w jednym miejscu.

Radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz! - Strona 4 Numer konta bankowego: Prószyński Media sp.

POWIĄZANE KSIĄŻKI