Baśnie

Baśnie - Hans Christian Andersen | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christian Andersen
WYMIAR
3,84 MB
NAZWA PLIKU
Baśnie.pdf
ISBN
4425435702431

OPIS

Andersen z początku nie traktował z powagą twórczości dla dzieci, chciał być autorem dla dorosłych. Zastrzegał, że jego baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mogą zajrzeć do środka. Nie ukrywał niezadowolenia, gdy od początku uznano, że jego baśnie to dzieła dla dzieci. Jednak to właśnie one przyniosły mu rozgłos i sławę. Zachęcony powodzeniem pierwszej serii baśni, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872.Tak jak w XIX wieku, kolejne pokolenia najmłodszych czytelników po dziś z wypiekami na twarzy odkrywają świat Brzydkiego Kaczątka, Calineczki czy Dziewczynki z zapałkami, wymieniając tylko najbardziej kultowych i wzruszających bohaterów…

(por. Posłowie Heleny Kapełuś z „Baśni braci Grimm").

Baśnie braci Grimm to zbiór opowiadań napisanych przez Wilhelma i Jacoba Grimmów na początku XIX wieku. Źródłem inspiracji dla pisarzy były podania i opowieści ludowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI