Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika

Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika - Olga Mądrowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Mądrowska
WYMIAR
9,69 MB
NAZWA PLIKU
Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika.pdf
ISBN
7788823987005

OPIS

Książka Olgi Mądrowskiej to pierwsza polska monografia na temat drzeworytnika Utagawy Kuniyoshiego i gatunku portretu wojownika (musha-e), a zarazem jedna z nielicznych publikacji na temat samego japońskiego drzeworytu. Oprócz przedstawienia sylwetki artysty i jego stylu, omawia również sam gatunek drzeworytu historycznego, jego źródła, uwarunkowania oraz najpopularniejsze podejmowane tematy. Jest nie tylko wartościowym źródłem dla badaczy historii, kultury i sztuki Japonii; autorka zwraca uwagę na wpływ Kuniyoshiego na współczesną popkulturę.

Książka Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika była dostepna w 12 z nich. Najlepszą ceną wersji papierowej może pochwalić się Gandalf.com.pl, gdzie książkę kupisz już za 16.06 zł.

Oprócz przedstawienia sylwetki arty Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika; Utagawa Kuniyoshi i portret japońskiego wojownika . Olga Mądrowska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI