Nie widać nic. Opowiadanie obrazów

Nie widać nic. Opowiadanie obrazów - Daniel Arasse | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Daniel Arasse
WYMIAR
6,69 MB
NAZWA PLIKU
Nie widać nic. Opowiadanie obrazów.pdf
ISBN
2660594032971

OPIS

Co się dzieje, kiedy patrzymy na obrazy? Jakie wywołują w nas myśli i skojarzenia? Jak opowiedzieć samemu sobie o tym, co widzimy lub czego się tylko domyślamy? A jak historyk sztuki powinien interpretować coś, co widzi wyraźnie albo ledwo, ledwo, czemu przygląda się beznamiętnie lub z bijącym sercem?Daniel Arasse zaprasza nas na przygodę dla oczu. W sześciu krótkich opowiadaniach przenikliwie opisuje obrazy Tycjana i Velázqueza, Bruegla i Tintoretta… Z uporem detektywa poszukuje ukrytych znaczeń, które okazują się widoczne gołym okiem! Te dzieła łączy jedno: malarstwo olśniewa nasi dowodzi, że zwykle nie dostrzegamy tego, co pragnie nam przekazać. Na pierwszy rzut oka nie widać nic! Ale to nic to w końcu bardzo wiele.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Książka Nie widać nic Opowiadania obrazów pochodzi z wydawnictwa DodoEditor. Autorem książki jest Daniel Arasse.

Swoim wyborem trafiłam w dziesiątkę. Co się dzieje, kiedy patrzymy na obrazy? Jakie wywołują w nas myśli i skojarzenia? Jak opowiedzieć samemu sobie o tym, co widzimy lub czego się tylko domyślamy? A jak historyk sztuki powinien interpre... Czy książka "Nie widać nic. Opowiadanie obrazów" jest dostępna na chomikuj? To pytanie jest zadawane przez setki ludzi każdego wieczora.

POWIĄZANE KSIĄŻKI