Historia Stoczni Gdańskiej

Historia Stoczni Gdańskiej - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,65 MB
NAZWA PLIKU
Historia Stoczni Gdańskiej.pdf
ISBN
7405750729440

OPIS

Przedstawiamy obszerny zbiór tekstów poświęconych dziejom miejsca, w którym narodziła się Solidarność. Książka prezentuje polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturowe i architektoniczne losy Stoczni Gdańskiej. Czytelnik znajdzie tu informacje o wykorzystaniu zakładu przez Kriegsmarine, o działających na jego terenie klubach sportowych. Pozna codzienność pracujących kobiet oraz kulisy walki politycznej, która rozgrywała się po roku 1945. Publikacja omawia też współczesne znaczenie terenów postoczniowych i kreśli perspektywy na przyszłość

Porozumienie to, wraz z porozumieniami w Szczecinie i Jastrzębiu, zakończyło falę protestów robotniczych i strajków. Stocznia Gdańska - historia. Stocznia Cesarska i Stocznia Schichaua powstały w drugiej połowie XIX wieku.

W 2005 uroczyście obchodzono 25-lecie powstania NSZZ „Solidarność". Wśród wielu konferencji, wystaw i pokazów, na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się koncert Jeana-Michela Jarre'a, który zgromadził ponad 100-tysięczną widownię.

POWIĄZANE KSIĄŻKI