Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie

Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie - Ewa Elżbieta Nowakowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Elżbieta Nowakowska
WYMIAR
6,31 MB
NAZWA PLIKU
Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie.pdf
ISBN
9941530794119

OPIS

Aż trudno uwierzyć ileż cudowności w tej alternatywnej, subiektywnej wizji rodzinnego miasta, którą poetka nazywa „apokryfami krakowskimi”. […] Ewa Elżbieta Nowakowska stworzyła oryginalny i czuły przewodnik po królewskim mieście, ale to też pamiętnik własnej, nigdy nie kończącej się przygody z tymi zachwycającymi, świętymi, tajemniczymi miejscami. Poetka harmonijnie odsłania sensowny świat rzeczy, działań, właściwości i powiązań, spokrewniających epoki, ludzi i przedmioty. Przekazuje nam dar znacznie uważniejszego widzenia i jakby wbrew nurtowi czasu potrafi zebrać w swych wierszach żywe doświadczenie nieobecnych, ich wiedzę o życiu miejsc, widoków, artefaktów. […] Swoją poetycką perswazją ocala przed entropią rzeczy, sytuacje, mgnienia czasu mniej i bardziej istniejące.Ocala i Miasto, i nas przed pustką, która bywa dosłowna./Z posłowia Krzysztofa Lisowskiego

[…] Ewa Elżbieta Nowakowska stworzyła oryginalny i czuły przewodnik po ... Sprawdź niskie ceny i kup Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Kup teraz na Allegro.pl za 9,33 zł - Aż trudno uwierzyć.

Księgarnia 34. Książki 26 E-booki 8 Filtry.

POWIĄZANE KSIĄŻKI