Pani Sześć Gier 111 wierszy

Pani Sześć Gier 111 wierszy - Grzegorz Wróblewski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Wróblewski
WYMIAR
6,5 MB
NAZWA PLIKU
Pani Sześć Gier 111 wierszy.pdf
ISBN
1697594952178

OPIS

Zagęszczone obrazowanie tych wierszy, telegraficzna (może należałoby dziś powiedzieć: esemesowa) zwartość i szybkość przekazu pozwala na precyzyjne, pozbawione zbędnych dopowiedzeń zdefiniowanie współczesności, jak w wierszu "Niedługo wyruszymy": "radosny/ koniec antyku postpost/ i epoki lodowcowej// i kwantów". Nie brak tu wskazania "światów równoległych", które co chwila otwierają swe okna w narracjach poszczególnych wierszy. Nie brak też aforystycznych - nasyconych ironią - podsumowań: "Skończyłem wśród rogatych owadów./ Absolut zawsze był blisko" - trochę to szatański pomysł, lecz w tej poezji każde słowo jest na właściwym miejscu i pewne jest swego znaczenia, zaś logika wywodu podlega własnym zasadom, z których pierwsza powiada: "tak chcę".Leszek Szaruga"Sposób przetwarzania danych"

Przekonaj się sam! Pani wierszy moich (Zdzisław Moczyński). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Seria 111 wierszy to wybory wierszy wybitnych polskich współczesnych poetów.

Drukuj Pani Sześć Gier 111 wierszy. Autor: WRÓBLEWSKI GRZEGORZ.

POWIĄZANE KSIĄŻKI