Ulica słowiańska

Ulica słowiańska - Klara Nowakowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Klara Nowakowska
WYMIAR
8,76 MB
NAZWA PLIKU
Ulica słowiańska.pdf
ISBN
5459427763687

OPIS

Po ośmiu latach przerwy wraca właścicielka jednego z najbardziej osobnych patentów na wiersz (przynajmniej jeśli mówimy o tzw. nowej polskiej poezji). 24 listopada premiera nowej książki Klary Nowakowskiej, która Ulicą Słowiańską wpisuje się w jesienny desant wydawniczy Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza.Jednocześnie komunikat poetycki ze swojej natury sprawia, że rzeczywistość naoczna staje się przestrzenią wyobrażoną. Poetka operuje idiomem skrótu, językiem krótkich komunikatów - minimalistycznie zakrojonych scenek, momentalnych cytatów z rzeczywistości Nadodrza, szybkich przywołań pisanych na krótkim oddechu. To jednak złudne wrażenie, bo z drugiej strony jest to książka oparta na swobodnym rytmie, zbudowana ze spójnych, niespiesznie opowiadanych mikronarracji, które rozwijają się bez zbędnej presji i nadpobudliwych ujęć `z ręki`.W dużej mierze to zasługa językowego korpusu tego tomiku - krótka forma tych tekstów narzuca rygory formalne, które decydują o tym, że większa część wierszy pomieszczonych w Ulicy Słowiańskiej została zaprogramowana do odbioru w ramach kilku rzutów okiem. Ale szybko okazuje się, że rzut oka to za mało, bo skondensowany materiał poetycki tej książki jest dobrze skompresowany i wymagający rozpakowywania jak pliki w formacie rar na twardym dysku. Dzięki temu Ulica Słowiańska to dyskretna bomba wysadzająca skostniałą nieruchawość aktualnych wzorów na wiersz w Polsce.

Towarowej do Al. Szelągowską i Słowiańską. Przystanek autobusowy Wilczak (zlokalizowany przy ul.

Szukasz konkretnej ulicy w Kwidzyniu? Sprawdź nasz spis ulic dla miasta Kwidzyn, w prosty sposób zlokalizujesz każdą ulicę na naszej mapie. - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - Lechicka - ... - RADOJEWO Linia nr 224: JUNIKOWO Słowiańską (po skręcie w lewo, za przejściem dla pieszych) - poinformował Bartosz Trzebiatowski... Advertisement.

POWIĄZANE KSIĄŻKI