To jest Warszawa

To jest Warszawa - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,70 MB
NAZWA PLIKU
To jest Warszawa.pdf
ISBN
8679819564397

OPIS

"TO JEST WARSZAWA" to bardzo nietypowa książka - duża, piękna i przeznaczona dla najmłodszych. Szczególnie dla tych którzy lubią (albo chcą polubić) Warszawę. Publikacja ta to rodzaj instrukcji obsługi miasta w formie odpowiedzi na poważne pytania, które zadawali młodzi mieszkańcy w trakcie prac nad przygotowaniem wydawnictwa.Przyjrzymy się historii miasta; sprawdzimy, gdzie mieszkali królowie (i dowiemy się dlaczego w różnych miejscach), czy w pewnej staromiejskiej piwnicy NA PEWNO nie ma już Bazyliszka, sprawdzimy gdzie mieszka Syrenka (i jakie ma obowiązki). Będziemy szukać w mieście dzikich zwierząt, dowiemy się, czym zajmuje się rzeczna policja i czym można jeździć po mieście. Odpowiemy na pytania co na co dzień dzieje się na Stadionie Narodowym, czy w mieście można uprawić sport. I na najważniejsze - czy takie stare miasto jak Warszawa może być nowoczesne?

Mieszka w nim około 1,8 miliona osób. Jest centrum politycznym, biznesowym, kulturalnym i uniwersyteckim. Miasto Jest Nasze przekonuje, że za ten stan rzeczy odpowiada w znacznej mierze policja.

Jest również jedynym polskim miastem, którego ustrój jest określony odrębną ustawą. Od 2002 jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI