Naród zatracenia

Naród zatracenia - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,90 MB
NAZWA PLIKU
Naród zatracenia.pdf
ISBN
6222650018677

OPIS

Mieszkaliśmy w mieście, które nazywało sie Łódź, wyobrażałem je sobie jako wielki statek, także dlatego, że w naszej dzielnicy ulice były wykładane kocimi łbami, które w moich oczach przypominały fale, byłem ciekawy, czy ulice mozna wykładać też głowami ludzi...

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Naród zatracenia - opis książki: Mieszkaliśmy w mieście, które nazywało się Łódź, wyobrażałem je sobie jako wielki statek, także dlatego, że w naszej dzielnicy ulice były wykładane kocimi łbami, które w moich oczach przypominały fale, byłem ciekawy, czy ulice można wykładać też głowami ludzi... Naród zatracenia wpisuje się w tradycję innego sposobu mówienia o zagładzie.

2. "Naród zatracenia" wpisuje się w tradycję innego sposobu mówienia o zagładzie. Forma zbliżona do komiksu, skojarzeniowo jest najbliższa "Mausowi" Arta Spiegelmana, nawiązująca do konkretnych przedstawień z historii sztuki, pełni dziś niezwykle ważną rolę w mówieniu o ludobójstwie. Komiks Naród zatracenia autorstwa Macieja Świerkockiego i Mariusza Sołtysika wpisuje się w tradycję odmiennego sposobu mówienia o Zagładzie, gdzie historyczne wydarzenia stają się pretekstem do snucia fikcyjnej opowieści.

POWIĄZANE KSIĄŻKI