Brześć 1000 lat w Europie

Brześć 1000 lat w Europie - Witold Rucki | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Witold Rucki
WYMIAR
10,18 MB
NAZWA PLIKU
Brześć 1000 lat w Europie.pdf
ISBN
3531691473326

OPIS

Subiektywne kompendium historii Brześcia - od początków jego istnienia po współczesność. Witold Rucki, wieloletni przewodniczący brzeskiego oddziału Związku Polaków Białorusi, pasjonujące losy miasta ukazał na tle ogólnoeuropejskich, a nawet ogólnoświatowych przemian.Ta książka nie jest opracowaniem naukowym. To raczej refleksja człowieka związanego ze swoim miastem, czującego się mała?, ale znaczącą cząstką wielorakich globalnych procesów. Refleksja Polaka, który trwał w swoim mieście, choć granica Polski została przesunięta, a zachowanie tożsamości narodowej nie było łatwe. Refleksja otwartego umysłu, gotowego oceniać swoje miejsce na świecie z różnych, pozornie odległych perspektyw, nie zważając na obowiązujące ograniczenia totalitarnego państwa.O autorze:Witold (Witalij) Rucki (1941-2018) - ur. w Berezie Kartuskiej mieszkaniec Brześcia. Z wykształcenia inżynier, aktywnie uczestniczył w życiu Polonii swojego miasta, m.in. prowadząc zajęcia z języka polskiego w ramach Polskiego Uniwersytetu Ludowego. W latach 1995-2005 był przewodniczącym brzeskiego oddziału Związku Polaków Białorusi.

To specyficzne kompendium historii Brześcia - od początków jego istnienia po współczesność. Subiektywne kompendium historii Brześcia - od początków jego istnienia po współczesność. Witold Rucki, wieloletni przewodniczący brzeskiego oddziału Związku Polaków Białorusi, pasjonujące losy miasta ukazał na tle ogólnoeuropejskich, a nawet ogólnoświatowych przemian.

1000 lat w Europie (Witold Rucki). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Brześć: 1000 lat w Europie od Witold Rucki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI