Gawęda o naszej młodości br.Zrzeszenie Studentów Polskich

Gawęda o naszej młodości br.Zrzeszenie Studentów Polskich - Maciej Maria Ścisłowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Maria Ścisłowski
WYMIAR
10,10 MB
NAZWA PLIKU
Gawęda o naszej młodości br.Zrzeszenie Studentów Polskich.pdf
ISBN
4124091838131

OPIS

Autor odpowiada Wojciechowi Gąsowskiemu: "gdzie się podziały tamte wspomnienia naszych szalonych wspaniałych lat", poczynając opowieść od opisu okupacyjnej Warszawy, widzianej oczyma malca i dalej życie i zabawy na warszawskich rumowiskach. W intrygujący sposób przedstawia swą szkołę, dla dzieci "partyjnych bonzów" przy ulicy parkowej, słynne TPD V. Polski Październik i i rozgromienie przez Gomółkę tygodnika "Po Prostu". Ale te prawdziwie najwspanialsze lata to dopiero okres studiów lekarskich, działalność w Radzie Uczelnianej ZSP, zawsze krnąbrnej wobec Partii, szaleństwa w Stodole, Hybrydach, Medyku czy u Plastyków, brydż, jazz w wykonaniu Dudusia Matuszkiewicza, taki do ostatniego tchu, oczywiście w towarzystwie najpiękniejszych warszawskich dziewcząt, bez których jakże mogły by się obejść nasze prywatki.

2) Stwórz - wykorzystując dowolną metodę (np. kolaż, gazetka, wywiad, prezentacja multimedialna itp.) - razem z koleżankami i kolegami z klasy prezentację o grupie Buków.

Marzenie Boga - moje serce - ukryte w twierdzy. I stoję tak z tym kluczem obok Jezusa milczącego, samotnego, który prosi: - Zatrzymaj się i otwórz ze Mną twierdzę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI