Zapisy Terroru Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci

Zapisy Terroru Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,78 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru Tom 5. Auschwitz-Birkenau. Życie w fabryce śmierci.pdf
ISBN
5138411340295

OPIS

Niniejszy tom „Zapisów Terroru”jest pierwszym zpoświęconych Auschwitz-Birkenau. Relacje dotyczą m.in. warunków życia, niewolniczej pracy, stosowanych kar i metod egzekucji. Szczególny charakter mają zeznania członków Sonderkommanda, wyznaczonych do wyjątkowo ciężkich prac związanych z przeprowadzaną przez Niemców Zagładą Żydów i wyniszczaniem innych narodowości. W ostatnim rozdziale ukazano działalność obozowego ruchu oporu.Przywołanie osobistych świadectw więźniów Auschwitz-Birkenau pozwala oddać głos pojedynczym ofiarom nazistowskiego totalitaryzmu, zamiast sprowadzać ich los do suchej statystyki. Relacje poszczególnych ofiar ukazują różnorodność ich losów i specyfikę doświadczeń każdej z nich. Dzielili się nimi nie tylko żydowscy i polscy obywatele przedwojennej Rzeczypospolitej, ale również więźniowie z innych krajów okupowanej Europy.

Witolda Pileckiego. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Niniejszy tom „Zapisów Terroru" jest pierwszym z poświęconych Auschwitz-Birkenau.

Relacje dotyczą m.in. warunków życia, niewolniczej pracy, stosowanych kar i metod egzekucji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI