Z Kaszub do Austrii Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera

Z Kaszub do Austrii Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
8,24 MB
NAZWA PLIKU
Z Kaszub do Austrii Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera.pdf
ISBN
4118956649121

OPIS

Pochodzący z Austrii Ferdinand Neureiter był badaczem literatury kaszubskiej, autorem m.in. dwujęzycznego wyboru wierszy i krótkich opowiadań kaszubskich pt. „Kaschubische Anthologie”, a także zarysu dziejów literatury kaszubskiej pt. „Geschichte der Kaschubischen Literatur”.Najnowsza publikacja "Z Kaszub do Austrii" ukazuje powstałą na przestrzeni kilkudziesięciu lat korespondencję do Neureitera, która jest swoistym zapisem kilkudziesięcioletniej rzeczywistości kulturalno-społecznej Kaszub. Najstarszy list - z roku 1960 – nadany został przez Annę Łajming, ostatni natomiast – rękopis wiersza – badacz otrzymał w 1993 roku od Wandy Kiedrowskiej. Najwięcej korespondencji powstało w latach 70. i 80 XX wieku. Całość zebrała i opracowała dr hab. Adela Kuik-Kalinowska z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Literatura kaszubska. Rekonesans oraz Z Kaszub do Austrii.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Z Kaszub do Austrii: Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera (Polish Edition) [praca zbiorowa] on Amazon.com. *FREE* shipping on qualifying offers.

POWIĄZANE KSIĄŻKI