Przed czerwonym trybunałem

Przed czerwonym trybunałem - Roman Horyń | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roman Horyń
WYMIAR
7,15 MB
NAZWA PLIKU
Przed czerwonym trybunałem.pdf
ISBN
7943331919973

OPIS

Książka niniejsza to kolejny przyczynek do trudnej przyjaźni pomiędzy dwoma bratnimi narodami: polskim i rosyjskim, przyjaźni, która powinna być naturalnym odruchem, jak gest podawania ręki, bo przyjaźń taką uzasadnia polska racja stanu. Lecz nie łatwo usunąć z pamięci tych wszystkich, którzy przeszli przez Syberię i tych, którzy złożyli tam swoje kości. Autor niniejszej książki miał dwanaście lat, gdy w nocy 10 lutego 1940 roku bolszewicy zesłali jego rodziców na Syberię. Trafił do PASIOŁKA zbudowanego przez wcześniejszych zesłańców. W 1930 roku władza sowiecka zesłała tam Dońskich Kozaków z rodzinami, ponieważ sprzeciwiali się kolektywizacji.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Przed czerwonym trybunałem.

Autor niniejszej ... Przed czerwonym trybunałem. 90 lat temu w procesie pokazowym w Moskwie skazano na karę śmierci i wieloletnie więzienie grupę księży.

POWIĄZANE KSIĄŻKI