Kamień filozoficzny

Kamień filozoficzny - Omraam Mikhael Aivanhov | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Omraam Mikhael Aivanhov
WYMIAR
4,16 MB
NAZWA PLIKU
Kamień filozoficzny.pdf
ISBN
4534662060519

OPIS

Ewangelie mogą być interpretowane i rozumiane w świetle nauki o alchemii. Z pozoru opowiadają o życiu jednego człowieka, Jezusa, który urodził się dwa tysiące lat temu w Palestynie, jednak w rzeczywistości, poprzez różne etapy Jego życia, od urodzenia aż po śmierć i zmartwychwstanie, opisują one także procesy alchemiczne. Alchemia, mimo potępienia jej przez duchowieństwo, głęboko przeniknęła mistykę i ezoterykę chrześcijańską. Kiedy przyjrzymy się niektórym rzeźbom w katedrach Notre-Dame w Paryż

Akcja tomu dzieje się w Anglii w latach 1991-1992. Książkę ogłosiło drukiem wydawnictwo Media Rodzina, a polską wersję okładki zaprojektował Jacek ... Motyw kamienia filozoficznego jest rozpowszechniony w literaturze, m.in.

Został stworzony na przełomie I i II połowy XIV wieku przez francuskiego alchemika, Nicolasa Flamela. 1 Magiczna moc 2 Historia 3 Za kulisami 4 Występowanie Kamień ten może zamieniać każdy metalowy przedmiot w złoto.

POWIĄZANE KSIĄŻKI