Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego.

Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego. - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,2 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru. Tom 4. Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego..pdf
ISBN
2425797844929

OPIS

W serii "Zapisy Terroru" publikowane są świadectwa konkretnych osób - ofiar i świadków dwóch totalitaryzmów. Kryją się w nich osobiste przeżycia tysięcy Polaków, ich rodzin i bliskich. Niniejszy tom zawiera relacje dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w Śródmieściu w okresie Powstania Warszawskiego.Świadkowie opisują w nich masową eksterminację, przeprowadzaną przez Niemców w takich miejscach jak Ogródek Jordanowski, ruiny Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, Hala Mirowska, Opera czy Apteka Anca. Wielu spośród nich to to osoby, które cudem przetrwały egzekucje lub były wykorzystywane jako „żywe tarcze” dla niemieckich czołgów i piechoty. W zeznaniach znajdziemy także opisy planowego niszczenia zabudowy Śródmieścia w trakcie i po zakończeniu walk.

Kryją się w nich osobiste przeżycia tysię... Zapisy Terroru T.4 Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego (opr. Na 74.

Tom 4 - Opracowanie zbiorowe - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl. Szybka i bezpieczna dostawa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI