Droga do Pattonville

Droga do Pattonville - Jerzy Tuszyński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Tuszyński
WYMIAR
5,64 MB
NAZWA PLIKU
Droga do Pattonville.pdf
ISBN
2172236482863

OPIS

Droga do Pattonville to książka o zaufaniu i o jego braku, o kłamstwie, zdradzie, sprawiedliwości, zbrodni i karze. O sprawach, które w sposób szczególny towarzyszą nam, Polakom już od ponad 200 lat, a które wyjątkowo krwawej wyrazistości nabrały w okresie tworzenia tyranii PRL-u i jej brutalnego utrwalania. Nie jest od nich wolny także okres transformacji i dzisiejsza Polska.Pattonville -amerykańska baza wojskowa w okresie zimnej wojny to symbol siły, bezpieczeństwa i dobrobytu zachodnich społeczeństw obywatelskich, żyjących według naszych wyobrażeń jak w raju, przed żelazną kurtyną pod parasolem ochronnym Stanów Zjednoczonych."Droga do Pattonville" - jest książką o naszym wyobrażeniu o tym raju. I o dążeniu do niego drogą, która w 1989 roku wydawała nam się prosta, łatwa i krótka, lecz taka nie była, nie jest i nie będzie. Droga ta jest stroma, wyboista i długa. Czy warto nią pójść? A czy jest inne wyjście?

Autor: Tuszyński Jerzy, wydawnictwo: Jet Marketing. Książka Droga do Pattonville - Jerzy Tuszyński Droga do Pattonville to książka o zaufaniu i o jego braku, o kłamstwie, zdradzie, sprawiedliwości, zbrodni i karze. O sprawach, które w sposób szczególny towarzyszą nam, Polakom już od ponad 200...

O sprawach, które w sposób szczególny towarzyszą Droga do Pattonville to książka o zaufaniu i o jego braku, o kłamstwie, zdradzie, sprawiedliwości, zbrodni i karze. O sprawach, które w sposób szczególny towarzyszą nam, Polakom już od ponad 200 lat, a które wyjątkowo krwawej wyrazistości nabrały w okresie tworzenia tyranii PRL-u i jej brutalnego utrwalania. Droga do Pattonville to książka o zaufaniu i o jego braku, o kłamstwie, zdradzie, sprawiedliwości, zbrodni i karze.

POWIĄZANE KSIĄŻKI