Wypędzeni. Polskie ofiary niemieckiego obopzu koncentracyjnego w Konstantynowie Łódzkim

Wypędzeni. Polskie ofiary niemieckiego obopzu koncentracyjnego w Konstantynowie Łódzkim - Marianna Grynia | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marianna Grynia
WYMIAR
12,50 MB
NAZWA PLIKU
Wypędzeni. Polskie ofiary niemieckiego obopzu koncentracyjnego w Konstantynowie Łódzkim.pdf
ISBN
8645669406486

OPIS

Autorka wykazuje dalszą walkę o przekwalifikowanie niemieckiego obozu w Konstantynowie Łódzkim z przesiedleńczego na koncentracyjny. Książka zatem zawiera liczne dokumenty niemieckie zdobyte w Państwowym Archiwum w Łodzi, liczne zdjęcia z rocznicowych spotkań byłych więźniów obozu oraz ich relacje udostępnione przez Jerzego Zielonkę z rejonu Kościana. Są też materiały dokumentalne oraz wspomnienia więźniów z innych terenów Wielkopolski, którzy przebywali w innych niemieckich obozach na terenie Ł

Był miejscem, w którym Niemcy dokonywali biologicznej eksterminacji całych polskich rodzin z terenu Grynia Marianna: Wypędzeni. Polskie ofiary niemieckiego obozu w Konstantynowie Łódzkim.

Obozy hitlerowskie na ziemiach polskich 1939-1945. Informator encyklopedyczny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI