Współczesne problemy religijne

Współczesne problemy religijne - Alain Besançon | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alain Besançon
WYMIAR
8,54 MB
NAZWA PLIKU
Współczesne problemy religijne.pdf
ISBN
7697684960435

OPIS

Eseje w tym nowym zbiorze Alaina Besançona rozważają problemy wiary i Kościoła we współczesnym świecie na tle historii chrześcijaństwa: rolę rozumu w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie, losy pojęcia ortodoksji w tych trzech religiach, stosunek Kościoła do komunizmu i do islamu. Są to eseje pięknie napisane, czasem ostro krytyczne, zawsze głębokie, wnikliwe i oparte na ogromnej historycznej wiedzy. Powinien je przeczytać każdy, kto interesuje się historią idei.Agnieszka KołakowskaPytania, które stawia Alain Basançon współczesnym religiom są uniwersalne i głębokie. Po książkach o prawosławiu i protestantyzmie przyszedł czas na ocenę katolicyzmu - jego stosunku do komunizmu, islamu, małżeństwa księży... Raz jeszcze Profesor udowodnił, że zasługuje na miano nauczyciela-Mistrza.prof. Remigiusz Forycki

Szczegóły ... Współczesne problemy religijne. Autor: Besançon Alain.

Współczesne problemy społeczne Europy 2012-03-09 17:26:03; Konferencja międzynarodowa Problemy współczesnej polityki: prześladowania religijne, konflikty etniczne i zbrojne w XXI wieku. 2018-05-18.

POWIĄZANE KSIĄŻKI