Sztuczny Bóg

Sztuczny Bóg - Rozalia Knapik | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rozalia Knapik
WYMIAR
7,19 MB
NAZWA PLIKU
Sztuczny Bóg.pdf
ISBN
3874431328051

OPIS

Książka poświęcona sztucznej inteligencji w literaturze i filmie.„Człowiek i sztuczna inteligencja mają się do siebie tak, jak uczeń czarnoksiężnika do swojej słynnej miotły: łatwiej jest mu ją ożywić niż później ? niepokorną ? zatrzymać. W tworach (pop)kultury technologiczne protezy okazują się mieczem obosiecznym; poszerzają pole możliwości, ale i stoją za kryzysem tożsamości. Zbuntowane przestrzegają przed konsekwencjami zabawy w Boga; wolną wolę zyskują również superkomputery, które dysponują bezkresną władzą i atrybutem bezcielesności, dzięki czemu z łatwością przejmują najwyższe miejsce w drabinie bytów…” - Fragment książkiRozalia Knapik (ur. 1991) ? doktorantka kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki UJ. Bada kulturę popularną, w tym podejmowane przez nią strategie narracyjne, poetykę tekstów audiowizualnych i kulturę Internetu. Oprócz posthumanizmu interesuje się recepcją seriali nowych generacji oraz intertekstualnością w muzyce popularnej.

Brad Pitt w ''Drzewie życia'' (Fot. CANNES) Zobacz zdjęcia (2) Informacje o Sztuczny Bóg Rozalia Knapik - 8040868794 w archiwum Allegro.

Książka w kategorii Informatyka. Okładka Miękka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI