Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany...

Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany... - Przemysław Mańka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Przemysław Mańka
WYMIAR
5,51 MB
NAZWA PLIKU
Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany....pdf
ISBN
3080848239981

OPIS

Celem rozprawy, oprócz ukazania warsztatu pisarskiego, jest przede wszystkim przedstawienie biografii człowieka, który uwikłany w historię był świadkiem i uczestnikiem wielu istotnych wydarzeń dla naszego narodu. Za życia Dybowskiego Polska odzyskiwała wolność, jak również ją traciła. OD samych zrębów zakładała państwo, doświadczała zmiany swoich granic, padła ofiarą hitlerowskiej okupacji, a także przeszła etap ustroju komunistycznego. Dokonywała ogromnej odbudowy materialnej i moralnej, ponosiła olbrzymie straty, słowem, raz po raz zaczynała "od zera" Niemal wszystkie te narodowe wzloty, upadki, triumfy i porażki znalazły odbicie w pisarstwie Dybowskiego. Większość z owych wydarzeń kształtowała także, w większym lub mniejszym stopniu, jego życie osobiste.

Literatura polska pełna jest nazwisk, które zatarły się w świadomości czytelniczej, co więcej, mimo upływu czasu i większego doświadczenia historyczno, Janusz Teodor Dybowski. Pisarz uwikłany…, Księgarnia PWN Gdańsk zaprasza Celem rozprawy, oprócz ukazania warsztatu pisarskiego, jest przede wszystkim przedstawienie biografii człowieka, który uwikłany w historię był świadkiem i uczestnikiem wielu istotnych wydarzeń dla naszego narodu.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany, Mańka Przemysław, 53,9 zł. Celem rozprawy, oprócz ukazania warsztatu pisarskiego, jest przede wszystkim przedstawienie biografii człowieka, który uwikłany w historię był świadki, Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany, Księgarnia PWN Rzeszów zaprasza Napisz recenzję o produkcie: Janusz Teodor Dybowski Pisarz uwikłany...

POWIĄZANE KSIĄŻKI