60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach

60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,54 MB
NAZWA PLIKU
60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach.pdf
ISBN
3255246423488

OPIS

We wrześniu 2015 rokuupłynęło 60 lat od debiutu polskiej drużyny piłki nożnej w europejskich pucharach. Zespołem klubowym, który jako pierwszy dostąpił zaszczytu reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej - w Pucharze Europejskich Mistrzów Krajowych - była Gwardia Warszawa, która rozpoczęła swoją przygodę z pucharami w 1955 roku.Przygoda stołecznego zespołu z europejskimi pucharami trwała dłużej. Na przełomie trzech dekad klub dziewięć razy reprezentował nasz kraj poza granicami kraju. W tym czasie przez jego szeregi przewinęli się tacy zawodnicy jak: złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Monachium ? Jerzy Kraska i Ryszard Szymczak, Władysław Żmuda, Stanisław Terlecki czy Jan Małkiewicz. Mecze rozgrywane na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie gromadziły nierzadko kilkadziesiąt tysięcy kibiców na trybunach.Autorzy książki podjęli się szczegółowej rekonstrukcji losów Gwardii Warszawa w europejskich pucharach. W książce, poza informacjami zaczerpniętymi z gazet oraz słownych przekazów, pojawi się obszerny, dotychczas nie publikowany materiał zdjęciowy na temat gwardyjskiego klubu oraz kompletne opracowanie statystyczne dotyczące ich europejskich zmagań, które zostało przygotowane dzięki współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Historyków i Statystyków Piłki Nożnej.Liczymy, że dzięki naszym staraniom powstała książka będąca świadectwem tamtych czasów ? kroniką międzynarodowych potyczek „małej wielkiej drużyny”, która obecnie znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i materialnej. Obecnie obiekt popada w ruinę ? murawa stadionu nie była używana przez wiele miesięcy, a wszystkie budynki klubowe zamknięto z powodu złego stanu technicznego. W latach świetności w ramach WKS Gwardia Warszawa działało kilkanaście sekcji, dzisiaj możemy dopingować jedynie piłkarzy nożnych - występujących na co dzień w B-klasie i tułających się po innych warszawskich obiektach sportowych. Możliwe, że niedługo klub przestanie istnieć. Liczymy, że książka przyczyni się

Zespołem klubowym, który jako pierwszy dostą, 60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach, Księgarnia PWN Łódź zaprasza Książka 60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach - Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h We wrześniu 2015 roku upłynęło 60 lat od debiutu polskiej drużyny piłki nożnej w europejskich pucharach. Zespołem klubowym, który jako pierwszy dostąpił 60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach - We wrześniu 2015 roku upłynęło 60 lat od debiutu polskiej drużyny piłki nożnej w europejskich pucharach.

Książka w kategorii Sport. Okładka miękka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI