Kubańskie kłamstewko

Kubańskie kłamstewko - Joanna Masiubańska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Masiubańska
WYMIAR
8,54 MB
NAZWA PLIKU
Kubańskie kłamstewko.pdf
ISBN
5120559026637

OPIS

Wchodzimy do kawiarni, a tam widnieje napis: Nie ma kawy. Ludzie Fidela Castro zapytani o to, co robiły kamery w pokoju Jana Pawła II podczas jego wizyty na wyspie zgodnie odpowiadają, że to ludzie Batisty je tam zamontowali i tak już zostały. Na lekcji języka hiszpańskiego nauczycielka pisze na tablicy zdanie: El Comandante jest najlepszym dowódcą na świecie, a następnie pyta gdzie jest podmiot i orzeczenie w zdaniu. Z kolei na lekcji historii dowiadujemy się, że zarówno pierwszy samolot jak i pierwszy telefon wynaleźli Rosjanie. Jednak to tylko niektóre z kłamstw i paradoksów istniejących na wyspie. Nie ulega wątpliwości, że obecnie dzięki podróżom Kubańczyków oraz wizytom turystów, ludzie na wyspie zdają sobie sprawę z tych wszystkich kłamstw, które przez lata starał się im wpajać rząd Castro. Jednak z dnia na dzień pojawiają się nowe kłamstwa jak na przykład to o zmianach w kraju. Owszem, zmiany są, ale jak wielu Kubańczyków podkreśla: na gorsze. Reformy wprowadzane przez rząd kubański faworyzują nielicznych, a przede wszystkim obcokrajowców oraz samych rządzących. O swoim życiu na Kubie oraz o przyszłości tej małej wyspy opowiada ośmiu dysydentów mieszkających obecnie w Miami.

Autorka publikacji, choć na Kubie przebywała tylko tydzień, poruszona sytuacją jej mieszkańców długo nosiła się z zamiarem opisania tego, jak naprawdę wygląda życie ... „Kubańskie kłamstewko" Joanny Masiubańskiej to książka oparta na relacjach kubańskich emigrantów, którzy uciekli spod bezwzględnej dyktatury Fidela Castro. Autorka publikacji, choć na Kubie przebywała tylko tydzień, poruszona sytuacją jej mieszkańców długo nosiła się z zamiarem opisania tego, jak naprawdę wygląda życie ... Kubańskie kłamstewko Książka już od 16,95 zł - od 16,95 zł, porównanie cen w 5 sklepach.

Autorka publikacji, choć na Kubie przebywała tylko tydzień, poruszona sytuacją jej mieszkańców długo nosiła się z zamiarem opisania tego, jak naprawdę wygląda życie na w tym kraju. Poprosiła kilkoro kubańskich ... Książka w kategorii Historia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI