Reclaimed Avant-garde: Space and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern Europe

Reclaimed Avant-garde: Space and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern Europe - Imre;kosiński Dariusz Zoltan | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Imre;kosiński Dariusz Zoltan
WYMIAR
7,39 MB
NAZWA PLIKU
Reclaimed Avant-garde: Space and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern Europe.pdf
ISBN
3818915197266

OPIS

W książce zgromadzono 14 tekstów badaczy i badaczekz 11 krajów regionu, od Łotwy po Słowenię, i od Gruzji po Czechy. Prezentują one awangardowe odkrywanie i przekształcanie przestrzeni teatralnej, pracę z jej dramaturgią, nowatorskie pomysły scenograficzne. Jednocześnie przypominają artystów i artystki o niezwykłej wyobraźni, dziś pamiętanych tylko (a i to nie zawsze w kręgach rodzimych specjalistów). Książka pozwala odkryć prawdziwe bogactwo inspiracji, odświeżając myślenie o przestrzeni i teatrze.

Teatr], red. Józef Chrobak, Justyna Michalik, Narodowa Galeria Sztuki w Wilnie, Wilno 2012.

i 30. ubiegłego stulecia eksplodowały ... Reclaimed Avant-garde Space and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern EuropeReclaimed Avant-garde: Spaces and Stages of Avant-garde Theatre in Central and Eastern Europe to efekt konferencji,z listopada 2017 roku w Instytucie Teatralnym, a zarazem kolejny etap rozłożonego na wiele lat procesu poznawania i przywracania znaczenia awangardowym poszukiwaniom teatralnym, które w ... Napisz recenzję o produkcie: Reclaimed Avant-garde: Space and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern Europe Twoja ocena.

POWIĄZANE KSIĄŻKI