Czasowniki

Czasowniki - Pandel Boukalas | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Pandel Boukalas
WYMIAR
12,90 MB
NAZWA PLIKU
Czasowniki.pdf
ISBN
6258167182621

OPIS

Słowa w wierszach Pandelisa Boukalasa nie są jedynie materiałem dotworzenia krajobrazu poetyckiego. Poeta, niejako odzierając je zpierwszego rzucającego się w oczy znaczenia i sięgając do ichpierwotnych sensów, wydobywa na światło ukrytą w nich pradawnąetymologię, odkrywa ich esencję. Traktuje je jako niezależne bytystanowiące nieodłączną część ludzkiego istnienia. Tytułowe„czasowniki” ? rimata ? odsyłają do pierwotnego znaczenia tegowyrazu,który niegdyś oznaczał wszystko „to, co wypowiedziane”.

Czasowniki modalne występują zazwyczaj z bezokolicznikiem innego czasownika. Zauważmy także, że przymiotnik po czasowniku sein (być) jest zawsze nieodmienny niezależnie od rodzaju i liczby rzeczownika: playIch bin müde. (Ja) jestem zmęczony (zmęczona).

czytam, bawię się, jem czas przyszły - czasownik mówi o tym, co dopiero się wydarzy, np. przeczytam, pobawię się, zjem Czasownik może występować w dwóch formach: Czasowniki, które występują tylko w stronie czynnej, to czasowniki nieprzechodnie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI