Usta Vivien Leigh

Usta Vivien Leigh - Paulina Korzeniewska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paulina Korzeniewska
WYMIAR
6,69 MB
NAZWA PLIKU
Usta Vivien Leigh.pdf
ISBN
4549175734289

OPIS

Długo oczekiwany, debiutancki tomik poetycki Pauliny Korzeniewskiej pt.: "Usta Vivien Leigh" jest już w sprzedaży. Ciekawa, pełna niezwykłych spostrzeżeń ksiażka jest nagrodą w ogólnopolskim konkursie poetyckim "Młodzi na łodzi" realizowanym przez Baramasole (we współpracy z IBL PAN).Tomik Pauliny Korzeniewskiej to zbiór ulotnych, niekiedy ironicznych zapisków w życia. To studium dojrzewania, podróży wgłąb siebie. To także książka o podróży w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czytając ją ma się wrażenie, że każda zmiana miejsca wzbogaca nas o nowe doświadczenia. "Usta Vivien Leigh" traktują również o rodzącej się kobiecości. Na początku nieśmiałej i nieświadomej, pod koniec wyrafinowanej. Dawid Jung, autor przedmowy do tegoż tomiku, przytoczył słowa Vivien Leigh: "Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne". Zapraszamy do księgarń, przekonajcie się, czy te słowa mogą być mottem debiutu Pauliny Korzeniewskiej. Naszym zdaniem - tak.

Tadeusz Sławek, dr Grzegorz Jankowicz, dr Adam Poprawa i Justyna Sobolewska) oraz wyróżnienie Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za debiut 2011. Książka o Vivien Leigh jest napisana z pasją. Mimo że czytałam ją po raz drugi, to i tak nie mogłam się od niej oderwać.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Vivien Leigh (/ l iː /; 5 November 1913 - 8 July 1967; born Vivian Mary Hartley and styled as Lady Olivier after 1947) was a British stage and film actress. She won the Academy Award for Best Actress twice, for her definitive performances as Scarlett O'Hara in Gone with the Wind (1939) and Blanche DuBois in the film version of A Streetcar Named Desire (1951), a role she had also played on ... usta Vivien Leigh.

POWIĄZANE KSIĄŻKI