Paweł z Lewoczy. Rzeźbierz ze Spisza

Paweł z Lewoczy. Rzeźbierz ze Spisza - Zoltan Gyalokay | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zoltan Gyalokay
WYMIAR
8,87 MB
NAZWA PLIKU
Paweł z Lewoczy. Rzeźbierz ze Spisza.pdf
ISBN
6944324072434

OPIS

Paweł z Lewoczy był jednym z czołowych twórców rzeźby gotyckiej w Europie Środkowej. Prowadził duży warsztat, w którym powstały ołtarze należące dziś do największych skarbów kościołów Spisza oraz sąsiadujących z nim regionów Słowacji. Ze względu na artystyczne znaczenie twórczości mistrza i wielokulturowy charakter Spisza sztuka Pawła z Lewoczy jest często omawiana w publikacjach czeskich, słowackich, niemieckich i węgierskich. „Paweł z Lewoczy. Rzeźbiarz ze Spisza, między Krakowem a Norymbergą”

Rzeźbiarz ze Spisza, między Krakowem a Norymbergą" to pierwsze całościowe ujęcie tematu w języku polskim. Paweł z Lewoczy był jednym z czołowych twórców rzeźby gotyckiej w Europie Środkowej. Prowadził duży warsztat, w którym powstały ołtarze należące dziś do Paweł z Lewoczy był jednym z czołowych twórców rzeźby gotyckiej w Europie Środkowej.

Prowadził duży warsztat, w którym powstały ołtarze należące dziś do największych skarbów kościołów Spisza oraz sąsiadujących z nim regionów Słowacji. Ze względu na artystyczne znaczenie twórczości mistrza i wielokulturowy charakter Spisza sztuka Pawła z Lewoczy jest często omawiana ... £12.55 - Paweł z Lewoczy był jednym z czołowych twórców rzeźby gotyckiej w Europie Środkowej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI