Bestie i ofiary

Bestie i ofiary - Anna Małyszko | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Małyszko
WYMIAR
9,58 MB
NAZWA PLIKU
Bestie i ofiary.pdf
ISBN
3487076903859

OPIS

Nie jest to książka filmoznawcza ? jej tematem nie jest bowiem film jako taki, ale przedstawiona w nim przemoc wobec kobiet jako przedmiot sztuki. W swej analizie Anna Małyszko traktuje film jako wytwór kultury, a zarazem medium kanalizujące wszelkiego rodzaju jawne i niejawne tabu. Autorka postrzega kino jako nośnik społecznych przekonań dotyczących męskiej agresji wobec kobiet. Posiłkując się, nierzadko sprzecznymi ze sobą, koncepcjami przemocy, stara się zanalizować jej ekranowe reprezentacje

Pierwszą ofiarą była czternastoletnia Jeanne Boulet, zabita we wsi Hubacs, a ostatnią dziewiętnastoletnia Jeanne Bastide, którą znaleziono z rozszarpanym gardłem w dniu 17 czerwca ... Książka Bestie i ofiary - Małyszko Anna Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h Sprawdź niskie ceny i kup Bestie i ofiary w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! „Bestie i ofiary" składają się z kilku tematycznie skrajnie odmiennych części. W większości jednak autorka, na przestrzeni sześciu rozdziałów, poddaje analizie kilka popularnych filmów współczesnych.

Bestie i ofiary - Anna Małyszko. Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI