Waran z komody

Waran z komody - Joanna Baran | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Baran
WYMIAR
9,31 MB
NAZWA PLIKU
Waran z komody.pdf
ISBN
5564110330522

OPIS

Gałgankowy jaszczur bardzo chciałby wiedzieć jakim jest gatunkiem warana, ale żeby to odgadnąć musi poznać innych przedstawicieli rodziny waranowatych. Książeczka edukacyjna, pod pretekstem zgrabnej opowieści przybliżająca młodym czytelnikom gady. Książka zawiera ilustracje autorki, które w miarę czytania można pokolorować.

Niektórym przywodzi na myśl średniej wielkości dinozaura. Trudno się dziwić, że gad o takich rozmiarach jest drapieżnikiem, polującym zarówno na ptaki i ssaki (w tym tak duże gatunki jak jeleń) jak i na mniejsze ... Waran z komodo na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Badacze twierdzą, że warany przedostały się na Flores ponad 900 000 lat temu, gdzie żyją do tej pory. Waranowate, warany (Varanidae) - rodzina jaszczurek.Obejmuje w zależności od przyjmowanej definicji filogenetycznej (patrz niżej) 1 lub 2 współczesne rodzaje i blisko 70 gatunków - wśród nich największe ze współcześnie żyjących jaszczurek: waran z Komodo, waran papuaski, waran paskowany i waran wielki - oraz kilka rodzajów wymarłych. Waran z komody (Joanna Baran). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Gałgankowy jaszczur bardzo chciałby wiedzieć jakim jest gatunkiem warana, ale żeby to odgadnąć musi poznać innych przedstawicieli rodziny waranowatych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI