Wodospady polskich Sudetów i Karpat

Wodospady polskich Sudetów i Karpat - Bartłomiej Grzegorz Sala | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bartłomiej Grzegorz Sala
WYMIAR
7,76 MB
NAZWA PLIKU
Wodospady polskich Sudetów i Karpat.pdf
ISBN
9727612600874

OPIS

Książka Bartłomieja Sali Wodospady polskich Sudetów i Karpat jest pierwszą publikacją monograficzną na temat wodospadów w Polsce. Wodospady autor opisał szeroko, z ujęciem całej otoczki kulturowej, związanych z nimi legend oraz historii, nie zapominając jednocześnie o informacjach geograficznych. Przypomniał również wybitne osoby oraz budynki związane z wodospadami. W książce zawarto opisy ponad 70 wodospadów, w tym część znajdujących się na dawnych terenach II Rzeczypospolitej.

Rok wydania: 2015. Sprawdź naszą cenę. Książka Bartłomieja Sali Wodospady polskich Sudetów i Karpat jest pierwszą publikacją monograficzną na temat wodospadów w Polsce.

Zamawiaj książki w Ravelo - odbiór osobisty w 130 punktach w całej Polsce, gwarantowana dostawa już na następny dzień! Sudety - łańcuch górski na obszarze południowo-zachodniej Polski i północnych Czech, stosunkowo niewielki skrawek znajduje się w Niemczech; najwyższy szczyt Śnieżka - 1603 m n.p.m..Znajdują się w Pozaalpejskiej Europie Środkowej, są najwyższą częścią Masywu Czeskiego oraz najwyższymi górami Czech. Na południowym zachodzie graniczą z Płytą Północnoczeską ... Karpaty Austriacko-Morawskie i Środkowomorawskie (oddzielone od siebie doliną Dyi, a od Karpat Słowacko-Morawskich doliną Morawy, które mogą być traktowane jako część Kotliny Panońskiej), Pogórze Beskidzkie, Karpaty Słowacko-Morawskie, Beskidy Zachodnie i Środkowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI