Teatr I

Teatr I - Georges Perec | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Georges Perec
WYMIAR
3,35 MB
NAZWA PLIKU
Teatr I.pdf
ISBN
3194653033114

OPIS

Podwyżka i Schowek Parmentier pochodzą z tomu Teatr I, którego pierwsze wydawnie ukazało się w 1981 roku. Podwyżkę można odczytywać jako partyturę ludzkich zachowań, rodzących się w zderzeniu z pozornie prostą egzystencjonalną decyzją: pójściem do kierownika, aby za wszelką cenę otrzymać przysługującą po latach pracy podwyżkę. W sztuce nie ma jednak ani pracownika, ani jego szefa, a jedynie sześć funkcji logicznych rozwiachnej psychiki urzędnika, który stara się w labiryntach korytarzy swojej firmy scalić rozproszone myśli.Schowek Parmentier przypomina poniekąd szalony projekt słynnych kopistów, Bouvarda i Pecucheta, cytujących wszystko, co wpada im w ręce, tworzących dzieło z potrzeby przepisywania swoich ulubionych książek. Perec czyni podobnie, składając sztukę z dziesiątek cytatów sztuk teatralnych i elementów teatralnych konwencji, by stworzyć rozprawę o granicach między fikcją a rzeczywistością, życiem i grą, naśladowaniem rzeczywistości a jej nieustannym kreowaniem. Na domiar tego najbardziej zdefiniowanym bohaterem dramatu jest ziemniak, który raz jest po prostu obierany, jedzony i gloryfikowany, innym razem prowokuje do postawienia sobie najbardziej egzystencjonalnych pytań: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Szanowni Państwo, chcemy przesyłać Wam informacje o wydarzeniach w PKiN, a także treści marketingowe i artykuły dotyczące innych usług ZPKiN sp. z o.o., w szczególności związane z wydarzeniami ... Skończyła szkołę zawodową w Sosnowcu, przez jakiś czas pracowała w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, a od 13 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, bo teatr dramatyczny zawsze najbardziej ją pociągał.

19 są bezpłatne, ale teatr zaprasza darczyńców do dokonywania przelewów. Na trzy nowe spektakle zaprasza Teatr Wybrzeże.

POWIĄZANE KSIĄŻKI