Proboszcz z Tours

Proboszcz z Tours - de Balzac Honore | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
de Balzac Honore
WYMIAR
8,37 MB
NAZWA PLIKU
Proboszcz z Tours.pdf
ISBN
8168061136111

OPIS

Powieść Proboszcz z Tours Honoriusza Balzaca należy do Scen z życia prowincji cyklu Komedia Ludzka. Jej bohaterem jest ksiądz Franciszek Birotteau z katedry Świętego Gracjana w Tours, który oczekuje nominacji na kanonika katedralnego. Po śmierci swego przyjaciela, księdza Chapelouda, wynajmuje jego piękny pokój u panny Zofii Gamard. Zamieszkujący u niej Troubert staje się jednak źródłem kłopotów i organizuje intrygę przeciwko prostolinijnemu, niepodejrzewającemu niczego Birotteau.Cykl Komedia ludzka jest pełnym, realistycznym obrazem społeczeństwa francuskiego od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po rządy Ludwika Filipa. Składa się z ponad 130 utworów, do których klucz stanowi powieść Ojciec Goriot. Sceny z życia prowincji stanowią VI tom cyklu.

poprawnie. (< 90%) słowa na minutęznaki / min.

Znajomość z panną Gamard oraz zamieszkującym również u niej kanonikiem Troubertem sprowadza na Birotteau kłopoty. Kup teraz na Allegro.pl za 16 zł - Proboszcz z Tours z miasta Marki. Stan: nowy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI